Haber

CHP lideri Özgür Özel: Meral Hanım uygun görürse yerel seçimlerde ittifak yaparız

CHP’nin 4 Kasım Cumartesi günü olağan kurultayında yapılan seçimlerde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık görev süresine son veren Özgür Özel genel başkan oldu. Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde hazırlıklara bir an önce başlanması talimatını veren Özel, “İYİ Parti ile ilgili yerel seçimler” sorusuna yanıt verdi. oy “Benim için buluşma trafiği olacak mı?” “Meral Hanım uygun görürse olabilir, kendisi ile geçmişten gelen sıcak bir ilişkim var. Gerektiğinde yerel örgütlerimizin sesine kulak vereceğimiz bir ittifak kurmanın hiçbir sakıncası yok” diye yanıtladı. büyük bir ittifaktan ziyade” dedi.

“Meral Hanım’la geçmişten gelen sıcak bir ilişkim var”

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, kongre süreci ve partinin geleceğine ilişkin soruları yanıtladı. Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Özel, “İyi Parti ile ilgili yerel seçimlerde toplantı trafiği olur mu?” “Ben isterim. Meral Hanım uygun görürse olur. Meral Hanım’la geçmişten gelen sıcak bir ilişkim var. Kendisine ‘Başkanım’ dediğimde ‘Bana abla demelisiniz’ dedi. Meral Hanım’la görüşme fırsatını önemli buluyorum, kendisi uygun görürse büyük ittifak yerine yerel örgütlerimizin sesine kulak veririz, “Gerektiğinde ittifak yapılmasında bir sakınca yoktur” yanıtını verdi.

İSTANBUL VE ANKARA’DA İTTİFAK YAPILACAK MI?

İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler için böyle bir ittifak girişimi yapılıp yapılmayacağı sorulduğunda Özel, “Bunları detaylı, detaylı konuşmamız lazım. Ama Meral Hanım’ın nasıl yaklaşacağı çok önemli.”

“BASIN YOLUYLA KONUŞMAYI BIRAKACAĞIZ”

Meral AkşenerUygun görülmesi halinde ilginin yeterli seviyeye gelebileceğini savunan Özel, “Basın aracılığıyla konuşmayı bırakacağız. Arkadaşlarımdan bir ricada bulunacağım.”

artovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu